Dlaczego świat potrzebuje inżynierów?

Inżynierowie są fundamentalną częścią naszego społeczeństwa, choć często ignorujemy lub pomijamy cenną i niezbędną pracę, jaką wykonują w naszej społeczności.

Przez większość czasu nie wiemy, jaka jest prawdziwa rola inżynierów, którą wykonują, ponieważ nie zawsze pojawiają się udzielając wywiadów i pozując w najpopularniejszych magazynach. Są oni jednak siłą napędową większości zmian technologicznych w naszym społeczeństwie.

Z tego powodu ważne jest, abyśmy ich docenili i opowiedzieli trochę o nich i o tym, dlaczego świat ich potrzebuje – kto wie, może zainspiruje Cię to do zastania jednym z nich! W każdym razie, jeśli już myślałeś o studiach inżynierskich, nie zaszkodzi wiedzieć, dlaczego świat potrzebuje więcej inżynierów.

Zacznijmy od dość prostego pytania: czym jest inżynieria?

Inżynieria jest techniką, która umożliwia wdrożenie wiedzy, zarówno naukowej, jak i praktycznej, na różnych etapach procesu. Proces ten może być częścią każdej dziedziny ludzkiej wiedzy, co oznacza, że inżynierowie mają wpływ na wszystkie nauki!

Specjaliści w tej dziedzinie ukształtowali świat, który znamy dzisiaj. Niektóre z wielu rzeczy, które inżynierowie opracowali i udoskonalili w ciągu dziesięcioleci, obejmują:

  • Inteligentne budynki;
  • Podróże kosmiczne;
  • Szybkie samochody;
  • Urządzenia elektroniczne;
  • I wiele innych rzeczy.

O wszystkich opcjach zatrudnienia i rozwoju kariery będąc inżynierem informuje portal: https://karierapraca.pl

Inżynierowie zmieniają świat na lepsze

Bardzo ważne jest, abyśmy zrozumieli, jak inżynier może zmienić świat na lepsze, ponieważ jest to ostateczny cel każdego w tej dziedzinie. Jak powiedział kiedyś James A. Michener: „Naukowcy marzą o robieniu wielkich rzeczy; inżynierowie po prostu je robią”.

Oczywiście wiadomo, że inżynierów i naukowców łączy wiele rzeczy, można nawet powiedzieć, że ich profil jest często dość podobny, ale to, co moim zdaniem czyni pracę inżyniera nieco ciekawszą, to fakt, że może on być w każdym miejscu procesu, od projektowania niezbędnych narzędzi po realizację samego pomysłu.

Inżynierów cechuje pasja i chęć znalezienia nowych i skutecznych rozwiązań wszelkiego rodzaju problemów. Innymi słowy, zadaniem inżynierów jest usprawnienie każdego procesu, który człowiek przeprowadza w swoim codziennym życiu, a także stworzenie nowych opcji, o których wcześniej nawet nie myśleliśmy, że są możliwe.

Wyraźny przykład tego ma miejsce właśnie teraz – nie wierzysz mi? Otóż czytając te treści korzystasz z jednej z największych innowacji stworzonych przez inżynierów: Internetu.

 

Poprzedni post Powody, przez które kończy się przyjaźń
Następny post Informacje o studiowaniu turystyki i hotelarstwa