Jak rozpocząć dzień w świetnym humorze?

To fakt: rozpoczynanie każdego dnia z lepszym nastawieniem pomaga, aby nasze obowiązki dnia codziennego były znacznie lżejsze i pełne pozytywnej energii. Ale dla niektórych nie jest to takie proste, dlatego przygotowaliśmy artykuł ze wszystkimi kluczami, których potrzebujesz, abyś wiedział, jak zacząć dzień w dobrym nastroju i sprawić, że twój dzień będzie bardziej produktywny i satysfakcjonujący.

1. Budzenie się nieprzyjemnym dźwiękiem, który sprawia, że wyskakujesz z łóżka, nie jest do końca najlepszym sposobem na rozpoczęcie dnia, dlatego zapomnij o głośnych i okropnych alarmach i użyj piosenki, którą lubisz lub melodii, która zdoła w przyjemny i miły sposób przeprowadzić Cię ze snu do czuwania, zapewniamy, że znacząco wpłynie to na Twój nastrój.

2. Przed wstaniem z łóżka poświęć minutę na długie i mocne rozciąganie, poruszaj stopami, nogami, rękami i tułowiem, aby dać znać reszcie ciała, że czas na aktywność. Ten prosty szczegół sprawi, że chętniej będziesz wstawać z łóżka.. Trening ma niezawodny wpływ na zdrowie psychiczne. Więcej w tym temacie tutaj: https://chudniesz.pl/odchudzanie-a-dobry-nastroj-pozytywny-wplyw-treningu-na-dobrostan-psychiczny

3. Zjedz śniadanie. Jest to niezbędne, aby rozpocząć dzień z energią i być w lepszym nastroju, to naprawdę robi różnicę, więc każdego ranka zjadaj zrównoważony posiłek, dzięki czemu będziesz czuć się bardziej żywy.

4. Wypełnij swój umysł pozytywnymi myślami i skup się na umożliwieniu przepływu energii. Być może zauważyłeś, że gdy Ty lub ktoś z Twojego otoczenia jest zbyt negatywnie nastawiony ich plany często są pełne przeszkód, nie pozwól by to samo spotkało Ciebie.

5. Jeśli jesteś w samochodzie, rozweselaj swoją podróż muzyką, którą lubisz lub programem radiowym, który Cię rozśmiesza. Jeśli jesteś bardzo wrażliwy, najlepiej unikać wiadomości lub programów informacyjnych, które mogą wywołać u Ciebie stres.

6. Jeśli podróżujesz metrem, autobusem lub pieszo, możesz również iść w rytm muzyki lub w przypadku dwóch pierwszych opcji czytając dobrą książkę, jest to świetna strategia, aby czas podróży minął szybciej i i z dobrym humorem.

7. Pozwól sobie na zwrócenie uwago na to, co dzieje się wokół ciebie: podziwiaj krajobrazy podczas podróży, obserwuj mijanych ludzi, uśmiechaj się.

8. A kiedy przybędziesz do pracy, szkoły lub uczelni, zachowaj dobry nastrój i usposobienie, to pomoże ci być znacznie bardziej produktywnym w swoich zadaniach.

9. Pamiętaj: szczęście to podróż, a nie cel, więc staraj się zaczynać każdy dzień w dobrym nastroju i spraw, by podróż była doświadczeniem.

Poprzedni post Jak pomóc bliskiej osobie z depresją?
Następny post Oaza Kreatywności i Wyjątkowej Codzienności w Sklepie Papierniczym