Informacje o studiowaniu turystyki i hotelarstwa

Chcesz wiedzieć, jak wygląda kariera w turystyce? Zdradzimy Ci wszystkie szczegóły i powiemy dlaczego to dobra decyzja.=

Co jest potrzebne do studiowania turystyki i hotelarstwa?

Aby studiować karierę w turystyce, konieczne jest posiadanie dobrych umiejętności komunikowania się ustnie i pisemnie, ponieważ jest to kariera, w której zawsze będziesz w kontakcie z ludźmi, więc ważne jest, aby łatwo było Ci rozwijać relacje interpersonalne.

Jeśli chcesz pracować w państwie lub kraju innym niż Polska, konieczne jest zainteresowanie poznaniem innych kultur i języków, a także umiejętność dostosowania się do różnych środowisk. Aby wybrać jakąkolwiek karierę, trzeba najpierw wiedzieć, jakie umiejętności są wymagane i choć niektóre z nich można nabyć z czasem, wskazane jest, aby większość z nich już posiadać.

Co studiuje się w ramach kariery w turystyce?

Pewnie słyszałeś, że studiowanie turystyki oznacza pracę w obsłudze klienta, ale to zdecydowanie nie jest prawda, bo w tej karierze nauczysz się zarządzać hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi, a także organizować imprezy w centrach konferencyjnych i kongresowych.

Absolwent turystyki może również pracować przy kierowaniu różnymi obszarami ośrodków wypoczynkowych oraz zarządzaniu zasobami finansowymi i ludzkimi.

Jeśli chcesz skupić się na byciu bardziej w kontakcie z różnymi kulturami, stopień w turystyce daje możliwość pracy jako kierownik podróży, przewodnik lub agent turystyczny. Pod tym adresem znajdziesz informacje o najpopularniejszych obecnie kierunkach turystycznych, gdzie będziesz mógł pracować.

Ale to nie wszystko! Kariera ta pozwala również zostać specjalistą w zakresie projektowania strategii i kampanii promujących turystykę w danym kraju, a jeśli połączysz to ze zrównoważonym rozwojem, na pewno będziesz miał znacznie większe szanse na znalezienie bardzo dobrej pracy.

Jakie są korzyści z kariery w turystyce?

Jeśli jesteś osobą, która nie lubi przebywać w biurze 24/7, ta kariera daje Ci możliwość pracy w innym środowisku, takim jak plaża lub turystyczne miasto. Pozwala również na poznanie innych kultur i języków, a jeśli nie jesteś zainteresowany pozostaniem w jednym miejscu przez długi czas, podróżowanie jest zawsze opcją w ramach tej kariery.

Ile lat trwają studia na kierunku turystyka?

Chociaż liczba lat studiów różni się w zależności od uczelni i modalności, w Polsce średnia długość studiów wynosi od 3 do 4 lat.

Poprzedni post Dlaczego świat potrzebuje inżynierów?
Następny post Czy szkoła zabija kreatywność?