Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Do rozwoju absolutnie niezbędna jest nauka. Nie można być wykształconym i oświeconym człowiekiem, jeżeli cały czas stoi się w miejscu i nie zdobywa się nowych umiejętności albo totalnie się ich nie poszerza. W dzisiejszych czasach szczególną rolę na świecie odgrywa znajomość języków obcych. A najważniejszy jest oczywiście angielski. To właśnie dlatego nauka angielskiego powinna być stałym punktem w ciągu dnia w harmonogramie osób, które jeszcze do tej pory się nią nie zajęły.

Dlaczego warto uczyć się angielskiego? Powodów można wymienić tysiące. Pierwszy z nich jest dość prozaiczny i oczywisty – angielski jest językiem obcym używanym na całym świecie, dlatego ten, kto go zna lub przynajmniej opanował jego podstawy, potrafi komunikować się z ludźmi mieszkającymi we wszystkich krajach. Nie trzeba obawiać się wtedy wyjazdów zagranicznych. Można brać udział w służbowych delegacjach czy wyruszać do dalekich krajów w trakcie wakacji. Specjalny kurs angielskiego nieraz przygotowuje uczniów właśnie do samych konwersacji. To one są bowiem najważniejsze. Nie sztuką jest napisać tekst po angielsku, gdy można na niego poświęcić kilka godzin. Problem pojawia się wtedy, gdy trzeba rozmawiać z kimś na żywo i spontanicznie reagować na jego odpowiedzi, szukając słówek i zwrotów wyłącznie w swojej głowie.

Druga przyczyna jest już bardziej kuriozalna. Niektórym na pewno wyda się też dziwna. Nauka języka angielskiego potrafi być… przyjemnością! Wiele osób tak do niej właśnie podchodzi i dzięki temu osiąga jeszcze lepsze wyniki i robi to szybciej od innych. Do nauki trzeba podejść w odpowiedni sposób, zwłaszcza jeśli człowiek zabiera się za nią w późnym wieku. Mając już swoje lata, nie warto tracić czasu na robienie rzeczy, których nie chce się robić. W opanowywaniu nowych obcych języków trzeba odnaleźć jakąś przyjemność. A angielski jest naprawdę fascynującym językiem, który na każdym kroku odsłania przed swoim uczniem kolejne tajemnice. Kurs angielskiego to także szansa na poznanie ciekawych osób i nawiązanie trwałych znajomości. Nierzadko na takich szkoleniach poznaje się przyjaciół na całe życie.

Następny post Jak efektywnie uczyć się języka angielskiego? – poznaj 3 pomocne wskazówki!